SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
UDS DANSGALA - Föreställningar

Varmt välkommen till Umeå Dansskolas föreställningar på Vävenscenen helgen 13-14 januari 2024. 

 

Höstterminens kurser avslutar sin termin med 6 st föreställningar. Alla grupper dansar inte i alla föreställningar, tider, kostym och övrig information har alla medverkande grupper fått via mail.

 

Biljetter finns att köpa på www.tickster.com från 18 december kl.10:00. Barn under 2 år som sitter i knä går in gratis. 


För små barn och ljudkänsliga rekommenderar vi att ta med hörselskydd.

 

Vänligen kontakta oss på info@umeadansskola.se ifall ni har några frågor. 

 

 

 

Föreställning 13/1 kl.10:00

Följande grupper medverkar i föreställningen på lördag 13/1 kl. 10:00

 

Grupp  
   

 

Barndans 4-5 år, 17:15-18:00 Tisdag  Nora


Feminine vibe n2 13-15 år,  16:30 - 17:30 Tisdag - Klara


Hiphop F 10-12 år, 17:30-18:30 onsdag- Foteini


Dansmix 5-6 år, 18:20- 19:05  Tisdag  - Selma


Blaze


Dancehall N2, Ö, 18:45-20:45 - Amanda och Hanna

 

Blaze 


Hiphop choreo F 13-15 år, 16:30-17:30 torsdag- Ebba 


Dansmix 5-6 år, 18:10-18:55 Tisdag- Nora


Afrobeat 10-12 år Ö, 12:05- 13:05 lördag - Foteini


Dansmix 7-9 år, 18:25-19:25  Måndag- Klara


Lärardansen + Applådtack



 
   
   
   
   
   
   
   
Föreställning 13/1 kl.14:00

Följande grupper medverkar i föreställningen på lördag 13/1 kl. 14:00

 

Grupp  

 Barndans 4-5 år,  17:15-18:00 Onsdag - Nora


Hiphop N2 7-9 år, 17:35-18:35 torsdag- Milton


Dancehall n 10-12 år, 14:20-15:20 lördag - Nora 


Hiphop N 10-12 år, 18:40-19:40 måndag - Millton


Dansmix 5-6 år, 18:10-18:55 onsdagar - Livia


Blaze 


Showjazz n 7-9 år, 18:30-19:30 torsdag - Klara


Blaze


Balett 4-6 år, 11:20-12:05 Söndag - Lisa


Hiphop choreo F 13-15 år, 16:30-17:30 torsdag- Ebba 


dansmix 5-6 år onsdagar - Nora


Heels - Nathalie


Lärardans + applådtack



 
   
   
   
   
   
   
Föreställning 13/1 kl.18:00

Följande grupper medverkar i föreställningen på lördag 13/1 kl. 18:00

 

Grupp  

Barndans lördag - Nora


Hiphop 7-9 måndag - Milton


showjazz f 7-9 år tisdag - Klara 


hiphop n2 10-12 år torsdag - Milton


Dansmix 5-6 tisdag - Livia


Blaze 


Streetjazz Måndag - Kine


Blaze 


Hiphop choreo F 13-15 år, 16:30-17:30 torsdag- Ebba 


Dansmix 5-6 år, 10:55-11:40 lördag - Nora


Dansmix inrikt, klassisk 7- 9 år, 18:25-19:25  torsdag - Livia


Balett 4-6 år, 16:35-17:20 fredag - Livia


Lärardans + applådtack



 
   
   
   
   
   
   
Föreställning 14/1 kl.10:00

Följande grupper medverkar i föreställningen på söndag 14/1 kl. 10:00

 

Grupp  

Dansmix 5-6 år, 10:55-11:40 söndag - Ellen


Hiphop N 7-9 år,  17:55-18:55 måndag - Ina


Dansmix 7-9 år, 11:50-12:50  söndag - Klara


Dansmix 7-9 år, 11:50-12:50 söndag - Ellen


Divine


Dancehall n  7-9 år, 13:10-14:10 Lördag  - Nora


Divine


Barndans 4-5 år, 10:00-10:45 söndag- Ellen


Hiphop choreo F 13-15 år, 16:30-17:30 torsdag- Ebba 


Dansmix 5-6 år, 10:55-11:40  söndag - Klara


Feminine Vibe F 16+, 20:05-21:20 onsdag - Nathalie


Balett 4-6 år, 10:00-10:45 lördag - Livia 


Lärardans + applådtack



 
   
   
   
   
   
   
   
Föreställning 14/1 kl.14:00

Följande grupper medverkar i föreställningen på söndag 14/1 kl. 14:00

 

Grupp  

Barndans 4-5 år, 10:00-10:45 lördag - Ina


Balett 7-9 år, 17:15.18:15 tisdag - Pauline


Dansmix 5-6 år, 10:55-11:40 lördag- Ina 


Dansmix 7-9 år, 17:20-18:20 Torsdag - Klara


Divine


Dancehall 7-9 F, 17:35-18:35 Torsdag - Nora


Divine


Barndans 4-5 år, 17:20-18:05 Tisdag  -Lisa


Hiphop choreo F 13-15 år, 16:30-17:30 torsdag- Ebba 


Dansmix 5-6 år, 17:35-18:03  måndag - Klara


Dancehall choreo F-F2 18+, 20:20- 21:35 Torsdag  - Amanda

 

Fem vibe N - Nathalie


Lärardans + applådtack



 
   
   
   
   
   
   
   
Föreställning 14/1 kl.18:00

Följande grupper medverkar i föreställningen på söndag 14/1 kl. 18:00

 

Grupp  

Dancehall ö 16+ år, 20:20-21:20 Tisdag - Hanna


Dansmix 5-6 år, 17:15- 18:00  Måndag - Kine


Dancehall 10-12 år F, 19:00-20:00 Onsdag – Nora


Dansmix 7-9 år, 11:10-12:10  Lördag - Livia


Barndans 5-6 år, 17:15- 18:00 Onsdag - Livia


Divine


Hiphop N 7-9 år, 13.00-14:00 Söndag - Ellen

 

Divine


Barndans 4-5 år, 10:00-10:45 Söndag - Klara


Hiphop choreo F 13-15 år, 16:30-17:30 torsdag- Ebba 


Streetjazz 10-12 år, 18:50-19:50 Tisdag - Klara

 

Dancehall choreo F-F2 18+, 20:20- 21:35 Torsdag  - Amanda


Dansmix 7-9 år, 11:50-12:50  Lördag- Nora


 Lärardans + applådtack