SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
 
Julföreställning 2022

Vi avslutar höstterminen med 4 st föreställningar på Vävenscenen, 17-18 december. 

 

Alla grupper medverkar inte i alla föreställningar, vilken föreställning du eller ditt barn dansar i hittar du längre ner på sidan i turordningarna.

 

Biljetter

Biljetterna till föreställningen kostar 100kr/person (barn under 2år som sitter i knä går in gratis).

 

Klicka här för att köpa dina biljetter

 

Schema för dansare 17 december - föreställning kl.10:00

Kl. 08:00 Ankomst Vävenscenen, dansare som medverkar i föreställningen kl.10:00 (se turordning nedan).

(Entré Väven Södra, Västra Strandgatan 8A. Dörren kommer att vara låst, vi samlas vid entrédörren för att sedan tillsammans gå in via personalingången.) Ifall ni skulle komma sent så får ni gärna meddela eran lärare eller maila till info@umeadansskola.se OBS! Barngrupper 4-6 år samlas senare.

 

Kl. 08:15 Genrep och ljussättning

 

Kl. 09:00 Ankomst Vävenscenen för barngrupper 4-6 år som medverkar i föreställningen kl.10:00 (se turordning nedan). Vi samlas vid café FIKA där våra danslärare möter upp barnen. Ifall ni skulle komma sent så får ni gärna meddela eran lärare eller maila till info@umeadansskola.se

 

Kl. 09:15 Genrep och ljussättning för barngrupper 4-6 år.

 

Kl. 10:00 Föreställning

Turordning 17 december - föreställning kl.10:00

Blaze Dance Crew 

 

Feminine vibe N 13-15 år, tisdag kl.16:30-17:30 Klara 

 

Balett 4-6 år, lördag kl.10:15-11:00 Livia 

 

Dansmix 5-6 år, lördag kl.11:05-11:50 Nora 

 

Blaze Dance Crew 

 

Dansmix 7-9 år, lördag kl.12:00-13:00 Nora 

 

Dansmix 7-9 år, måndag kl.18:35-19:35 Klara 

 

Barndans 4-5 år, lördag kl.10:10-10:55 Nora 

 

Commercial hiphop F 16 år+, onsdag kl.20:10-21:25 Ebba 

 

Dansmix 5-6 år, onsdag kl.18:10-18:55 Livia 

 

So Special Next Generation

 

Showjazz F 7-9 år, tisdag kl.17:40-18:40 Klara 

 

Dancehall N2 10-12 år, lördag kl.13:10-14:10 Hanna 

Schema för dansare 17 december - föreställning kl.15:00

Kl. 13:00 Ankomst Vävenscenen, dansare som medverkar i föreställningen kl.15:00 (se turordning nedan).

(Entré Väven Södra, Västra Strandgatan 8A. Dörren kommer att vara låst, vi samlas vid entrédörren för att sedan tillsammans gå in via personalingången.) Ifall ni skulle komma sent så får ni gärna meddela eran lärare eller maila till info@umeadansskola.se OBS! Barngrupper 4-6 år samlas senare.

 

Kl. 13:15 Genrep och ljussättning

 

Kl. 14:00 Ankomst Vävenscenen för barngrupper 4-6 år som medverkar i föreställningen kl.15:00 (se turordning nedan). Vi samlas vid café FIKA där våra danslärare möter upp barnen. Ifall ni skulle komma sent så får ni gärna meddela eran lärare eller maila till info@umeadansskola.se

 

Kl. 14:15 Genrep och ljussättning för barngrupper 4-6 år.

 

Kl. 15:00 Föreställning

Turordning 17 december - föreställning kl.15:00

Blaze Dance Crew 

 

Showjazz N 10-12 år, lördag kl.13:00-14:00 Livia 

 

Balett 4-6 år, söndag kl.11:20-12:05 Lisa-Marie 

 

Dansmix 5-6 år, tisdag kl.18:10-18:55 Nora 

 

Blaze Dance Crew 

 

Dancehall N 7-9 år, lördag kl.13:10-14:10 Nora 

 

Dancehall F 10-12 år, torsdag kl.17:40-18:40 Paraskevi 

 

Barndans 4-5 år, tisdag kl.17:15-18:00 Nora 

 

Feminine Vibe N 16 år+, tisdag kl.19:55-20:55 Nathalie 

 

Barndans 4-5 år, onsdag kl.17:15-18:00 Livia 

 

So Special Next Generation

 

Dansmix 7-9 år, söndag kl.14:10-15:10 Ebba 

 

Kortkurs, Contemporary N 10-12 år lör 14:05-15:05 Livia

 

Hiphop/Breaking N 7-9 år, torsdag kl.18:30-19:30 Ebba 

Schema för dansare 18 december - föreställning kl.10:00

Kl. 08:00 Ankomst Vävenscenen, dansare som medverkar i föreställningen kl.10:00 (se turordning nedan).

(Entré Väven Södra, Västra Strandgatan 8A. Dörren kommer att vara låst, vi samlas vid entrédörren för att sedan tillsammans gå in via personalingången.) Ifall ni skulle komma sent så får ni gärna meddela eran lärare eller maila till info@umeadansskola.se OBS! Barngrupper 4-6 år samlas senare.

 

Kl. 08:15 Genrep och ljussättning

 

Kl. 09:00 Ankomst Vävenscenen för barngrupper 4-6 år som medverkar i föreställningen kl.10:00 (se turordning nedan). Vi samlas vid café FIKA där våra danslärare möter upp barnen. Ifall ni skulle komma sent så får ni gärna meddela eran lärare eller maila till info@umeadansskola.se

 

Kl. 09:15 Genrep och ljussättning för barngrupper 4-6 år.

 

Kl. 10:00 Föreställning

Turordning 18 december - föreställning kl.10:00

Divine Dance Crew 

 

Hiphop N 13-15 år, onsdag kl.16:30-17:30 Paraskevi 

 

Balett 7-9 år, måndag kl.17:15-18:15 Livia 

 

Dansmix 5-6 år, måndag kl.17:40-18:25 Klara 

 

Divine Dance Crew

 

Dancehall F 7-9 år, onsdag kl.17:40-18:40 Paraskevi 

 

Streetjazz N 10-12 år, tisdag kl.18:50-19:50 Klara 

 

Barndans 4-5 år, söndag kl.10:00-10:45 Klara 

 

Feminine Vibe F 16 år+, måndag kl.17:35-18:50 Nathalie 

 

Barndans 4-5 år, tisdag kl.17:20-18:05 Lisa-Marie 

 

So Special Next Generation

 

Dansmix 7-9 år, söndag kl.13:00-14:00 Ebba 

 

Breaking N 7-9 år, onsdag kl.18:00-19:00 Ebba 

Schema för dansare 18 december - föreställning kl.15:00

Kl. 13:00 Ankomst Vävenscenen, dansare som medverkar i föreställningen kl.15:00 (se turordning nedan).

(Entré Väven Södra, Västra Strandgatan 8A. Dörren kommer att vara låst, vi samlas vid entrédörren för att sedan tillsammans gå in via personalingången.) Ifall ni skulle komma sent så får ni gärna meddela eran lärare eller maila till info@umeadansskola.se OBS! Barngrupper 4-6 år samlas senare.

 

Kl. 13:15 Genrep och ljussättning

 

Kl. 14:00 Ankomst Vävenscenen för barngrupper 4-6 år som medverkar i föreställningen kl.15:00 (se turordning nedan). Vi samlas vid café FIKA där våra danslärare möter upp barnen. Ifall ni skulle komma sent så får ni gärna meddela eran lärare eller maila till info@umeadansskola.se

 

Kl. 14:15 Genrep och ljussättning för barngrupper 4-6 år.

 

Kl. 15:00 Föreställning

Turordning 18 december - föreställning kl.15:00

Divine Dance Crew 

 

Hiphop F 10-12 år, onsdag kl.18:35-19:35 Paraskevi 

 

Balett 10-12 år, måndag kl.18:25-19:25 Livia 

 

Dansmix 5-6 år, söndag kl.10:55-11:40 Klara 

 

Divine Dance Crew

 

Hiphop N 7-9 år, söndag kl.11:50-12:50 Ebba 

 

Dancehall F 16 år+, onsdag kl. 20:00-21:00 Paraskevi 

 

Barndans 4-5 år, lördag kl.10:10-10:55 Hanna 

 

Dansmix 7-9 år, torsdag kl.18:25-19:25 Livia 

 

Dansmix 5-6 år, tisdag kl.18:15-19:00 Lisa-Marie 

 

So Special Next Generation

 

Kortkurs Dancehall N 7-9 år, lördag kl.12:00-13:00 Hanna 

 

Kortkurs, Streetjazz N2 10-12 år sön 13:00-14:00 Klara

 

Dansmix 5-6 år, lördag kl.11:05-11:50 Hanna